Torby papierowe czy foliowe – jakie wybrać?

Żyjemy w czasach, kiedy prawie każdy produkt ma swoje opakowanie. Rodzi to ogrom plastiku, którego – z racji troski o środowisko – należałoby uniknąć. To poważny problem, dlatego walczymy z nim na co dzień. Wystarczy, że na zakupy weźmiemy wytrzymałe torebki wielorazowego użytku. Więcej uczynić może producent, któremu zależy na byciu przyjaznym dla środowiska. Firma wybierająca ekologiczne lub biodegradowalne opakowania skutecznie reklamuje markę, a jednocześnie podkreśla swoją dbałość o naturę.

Przez lata największą popularnością cieszyły się cienkie foliówki, ale z czasem zastąpiły je grubsze worki oraz wytrzymałe torebki papierowe. Oba rodzaje opakowań posiadają plusy i minusy – warto wziąć je pod uwagę, aby dokonać właściwego wyboru.

Torby papierowe – tanie i ekologiczne

Papierowe opakowania są wybierane przez sklepy, chcące podkreślić elegancję swojego produktu. Ciężko wyobrazić sobie luksusowy butik, w którym ekspedientka zapakuje zakupy w cienki plastik – do tego celu użyta będzie ładna, papierowa torba. W tym przypadku wybór opakowania wynika z chęci dbania o wizerunek firmy i starań o to, aby produkt był postrzegany jako towar wysokiej jakości.

Jak już wspomnieliśmy, liczy się także troska o środowisko – udziela się ona zarówno klientom, jak i kontrahentom. Nawet tanie torby papierowe są mniej szkodliwe dla środowiska od tradycyjnych jednorazówek. Na szczęście wiele foliówek występuje obecnie w wersji biodegradowalnej, która szybciej się rozkłada. Inaczej sprawa wygląda w przypadku wielorazowych opakowań z folii, bo – dzięki temu, że są wytrzymałe – będą służyły bardzo długo. Z tego względu można je określić jako bardziej ekologiczne od cienkich foliówek i zestawić niemal na równi z papierowymi torbami lepszej jakości.

Czy foliówki są wytrzymalsze niż torebki papierowe?

Ozdobne torby foliowe są bardzo odporne, podobnie jak torby papierowe reklamowe, których konstrukcja została wzmocniona zarówno na dnie, jak i przy uchwycie. Staranny proces produkcji sprawia, że za wytrzymałość można pochwalić nie tylko grube foliówki, ale też torebki papierowe. Producent obu rodzajów opakowań robi wszystko, aby jego wyrób służył jak najdłużej, bo staje się to świadectwem doświadczenia i umiejętności pracowników firmy.

Foliówki czy torby papierowe – co wybrać na reklamę?

Na pytanie, który rodzaj opakowań wybrać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ duży wpływ na decyzję ma nasze poczucie estetyki. W procesie, w jakim wykonywane są torby papierowe z nadrukiem, producent dokłada wszelkich starań, aby opakowania wyglądały elegancko i się nie gniotły. Grube foliówki lepszej jakości również prezentują się okazale, a ich rozbudowana kolorystyka na połyskliwej powierzchni przyciąga oko i zachwyca żywą barwą.