Jak ozdobić torby papierowe?

Mało jest dzieł, których nie da się ulepszyć. Do niemal każdego materiału promocyjnego można dodać coś więcej – coś, co jeszcze bardziej przykuje uwagę potencjalnego klienta lub kontrahentów. Chociaż większość gadżetów reklamowych jest wykonanych estetycznie, czasem czegoś im brakuje. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak ozdobić papierowe torby, aby były jeszcze piękniejsze. Zapraszamy do czytania. Szukając bogatego wzornictwa i profesjonalnego wykonania nie musimy ograniczać się do drogich opakowań. Oszczędność sprawia często, że tanie torby papierowe z nadrukiem pozbawione są wykończenia, ale możemy je wprowadzić sami, z niewielką pomocą producenta. Mały dodatek znacznie poprawi ich atrakcyjność – drobny szczegół robi dużą różnicę.

Metody uszlachetniania toreb papierowych

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na upiększanie papieru jest jego uszlachetnienie. Istnieje kilka sposobów, aby je osiągnąć. Pierwszą metodę zwie się potocznie laminacją. Polega ona na nałożeniu folii matowej lub błyszczącej, co stanowi doskonały sposób, aby wyróżnić konkretny element opakowania, np. logo firmy. Laminat sprawi, że papierowe torby znacznie bardziej przykują wzrok. Innym sposobem jest lakier UV, który składa się z reaktywnych akrylanów, rozcieńczalników i fotoinicjatorów. Brzmi to dość skomplikowanie, ale efekt jest prosty i skuteczny – powstają atrakcyjne torby papierowe.

Sznureczek czy tasiemka?

Płaski uchwyt, w jaki wyposażone są tanie torby papierowe z nadrukiem, niekoniecznie musi wystarczyć każdemu. Często zamarzy nam się coś, co dodatkowo spaja obie strony opakowania, jednocześnie wyróżniając się wyglądem. Pierwszą – i zdecydowanie bardziej popularną opcją – jest wygodny sznurek. Powinniśmy dobrać barwę tego elementu wykończenia torby tak, aby pasowała do całej reszty. Podobnie sprawa ma się z tasiemką, która – choć mniej popularna – nadal jest wybierana często. Można ją związać w piękną kokardkę, co przydaje się, jeśli szukamy opakowania na prezent.

Kolory torebek papierowych z nadrukiem

Modyfikowanie barw na opakowaniu potrafi sprawić, że kolorystyka będzie bardziej żywa. Dla klienta zwykle dostępna jest cała paleta CMYK, czyli zestaw podstawowych barw drukarskich. Można też wybrać wersję prostszą, w której dostarczamy grafikę o jednym lub dwóch kolorach. Nie trzeba wiele, aby projekt papierowej torebki był interesujący, a dodanie kolorowej tasiemki lub uszlachetnienie papieru nie musi znacząco podnosić kosztu produkcji. Warto zadbać o ciekawą kolorystkę i wzornictwo: gradient, delikatny wzór tła czy może świąteczne akcenty. Ozdobienie papierowych toreb w taki sposób z pewnością sprawi, że nasza reklama będzie zwracać na siebie uwagę. Dzięki dbałości o detale materiałów promocyjnych tworzymy lepszy wizerunek całej firmy i możemy wyróżnić się na tle konkurencji.